ZSBiO Samorząd

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego 2019/20

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020 składał się z 37 uczniów oraz dwóch opiekunek.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Adam Brzoskowski

Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Sebastian Freda

Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kamil Łozowicki

Opiekunka – Agnieszka Rajek

Opiekunka –Beata Licbarska-Jaszcz


Stworzenie i prowadzenie podstrony internetowej zorientowanej dla działalności Samorządu Uczniowskiego - http://www.zsbio.pl/su/news.php


Akcje Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020:

Zakręcona akcja dla Aluni - Zakręcona akcja nakrętek dla Aluni! Zbieramy plastikowe nakrętki po butelkach. Środki zebrane z nakrętek pozwolą zakupić niezbędne suplementy do walki z chorobą.
Każda nakrętka się liczy! Uruchamiamy przy tej okazji akcję informacyjno-edukacyjną, mającą na celu uświadomienie co może dać wszystkim mała nakrętka, która nie trafi na śmietnik, tylko zostanie przyniesiona do naszej szkoły. Zbierając nakrętki pomagamy innym i chronimy środowisko. Butelka pozbawiona nakrętki zajmuje wielokrotnie mniej miejsca, łatwiej i szybciej poddawana jest dalszej przeróbce.

Integracja klas pierwszych - W poniedziałek 23 września odbyła się integracja klas pierwszych, przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Beata Jaszcz i p. Agnieszka Rajek oraz wychowawców klas pierwszych. Grupy mogły rywalizować w różnych konkurencjach i miały okazję do zaprezentowania siebie. Udział brało 7 klas, które rywalizowały w różnej formie artystycznej: wiersze, balony, plakaty. Nasze "pierwszaki" bardzo sprawnie pokonały wszystkie konkurencje i test wiedzy o szkole. Rześka pogoda nie odebrała nikomu chęci do dobrej zabawy.

Puchar Mężczyzn w Piłce Nożnej - We wtorek 22 października na Orliku szkolnym odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSBiO. Turniej zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego p. Pawłem Antczakiem i p. Jakubem Resmerowskim. Do udziału w zawodach zgłosiło się 12 drużyn, które zostały podzielone na 4 trzyzespołowe grupy. Turniej składał się z fazy grupowej oraz pucharowej. W finale pocieszenia, czyli walce o brąz, emocje były do ostatniej chwili, ponieważ pierwszy raz w regulaminowym czasie nie padła żadna bramka, więc w wyłonieniu lepszych pomógł konkurs rzutów karnych zakończony 1:2 po strzale Adama Brzoskowskiego z klasy IIIDI. Mistrzem ZSBiO w piłce nożnej i zdobywcą pucharu przechodniego wraz ze złotymi medalami została klasa 4C, zaś wicemistrzem 4B.

Puchar Kobiet w Siatkówce - W czwartek 28 listopada odbył się turniej siatkówki naszych dziewczyn. Turniej zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z nauczycielem wychowania fizycznego p. Marleną Owedyk-Chamską. Do udziału w zawodach zgłosiło się 5 drużyn: 1BP/1CP; 2B; 2C; 3C; 4A/4B. Byliśmy świadkami emocjonujących meczów, ciekawych zagrań oraz przykładu zasady fair play. Na najniższym stopniu podium stanęła klasa 3C za co otrzymała pamiątkowe brązowe medale. W finałowym starciu zmierzyły się ze sobą drużyny 2B oraz połączonych sił klas 4A z 4B. W końcowym rezultacie w setach 2:1 złoto wywalczyły dziewczyny z klas maturalnych odbierając przy tym również przechodni Puchar Dyrektora ZSBiO.

Andrzejki - W piątek 29 listopada w naszej szkole samorząd uczniowski wraz z opiekunkami p. Agnieszka Rajek oraz p. Beata Licbarska-Jaszcz zorganizowali Andrzejki. Wśród wielu atrakcji podczas specjalnie wydłużonej przerwy znalazły się: karaoke, tańce, muzyka, wróżby, babeczki oraz fotobudka z elementami garderoby. Sala 15 zazwyczaj służąca do nauki matematyki, na jeden dzień zamieniła się w miejsce czarów. Można było poznać swoją przyszłość dzięki wielu stanowisk z zabawami: elektromagnetyczna kula tajemnic; sekretne kubeczki; kolorowe pióra; imię przyszłej miłości czy też spadające szpilki. Imprezie przez cały czas towarzyszyła muzyka oraz możliwość wzięcia mikrofonu do ręki i spróbowaniu swoich sił w karaoke. Nie zabrakło chętnych do wstąpienia na parkiet i pokazania swoich talentów tanecznych.

Mikołajki - 6 grudnia hucznie obchodziliśmy dzień św. Mikołaja. Przepyszne ciasta, gofry, zbiórki pieniędzy, kolędy oraz świąteczny klimat towarzyszyły nam podczas przerw i lekcji w naszej szkole. Organizatorami Mikołajków był pedagog - Dorota Kaczmarek oraz samorząd uczniowski z p. Agnieszka Rajek oraz p. Beata Jaszcz. Specjalnie przygotowany główny korytarz przez ozdoby świąteczne: gwiazdy, prezenty, bombki i choinki wprawiły każdego w zbliżający się świąteczny czas, dzięki czemu na chwilę zapomnieć mogliśmy o mrozie na zewnątrz. Znajdowało się również stoisko z pytaniami o ogólnej tematyce tego dnia. Zawierały przyjemne treści, niektóre z przymrużeniem oka, aby za dobrą odpowiedź otrzymać słodką nagrodę. Przez cały czas imprezy towarzyszyła muzyka świąteczna puszczana przez głośniki, aby na lekcjach nie było nudy. Na długiej przerwie z kolei dzień urozmaicił nam chórek uczniów z różnych klas pod kierunkiem p. Moniki Ostrowskiej, którzy po kilku dniach prób, na żywo zaśpiewali kilka świątecznych piosenek m.in "Coraz bliżej święta" czy też "A kto wie czy za rogiem".

Puchar Mężczyzn w Siatkówce - W środę 19 lutego odbył się turniej siatkówki chłopaków. Turniej zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego - p. Pawłem Antczakiem, p. Jakubem Resmerowskim oraz p. Pawłem Czerwińskim. Zgłosiło się 13 sześcioosobowych drużyn. Celem było wyeliminowanie przeciwników zwyciężając 2 sety po 15 punktów. W 1 rundzie ze względu na niezbyt korzystną liczbę drużyn, poprzez los zadecydowano o automatycznym awansie jednej z drużyn do ćwierćfinału oraz awans zwycięskiej klasy w pewnej parze do półfinału. W startowej fazie gry, sprawiając małą niespodziankę, wypadły wszystkie klasy maturalne. Zwieńczeniem całego turnieju siatkówki mężczyzn był finał, gdzie o zdobytych setach decydowały dogrywki. Po zaciętym spotkaniu, walce o każdy cenny punkt, wielu wspaniałych zagrań i zdecydowanie najdłuższych seriach odbić, po tytuł mistrza ZSBiO sięgnęła klasa 3DI, która wciągu 4 meczy straciła tylko jeden set, otrzymując tym samym puchar przechodni i złote medale. Wicemistrzem oraz srebrnym medalistą została klasa 2C.

DZIĘKUJEMY UCZNIOM, NAUCZYCIELOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY ORAZ PRZYJACIOŁOM ZA WSPÓŁPRACĘ!

Wygenerowano w sekund: 0.01
5,718 Unikalnych wizyt