Spotkania z PIG
Dodane przez admin_zsbio dnia Kwiecień 11 2021 14:55:08

Spotkanie nt. ruszowań

W środę 31 marca z inicjatywy nauczyciela przedmiotów budowlanych p. Ewy Boryczko odbyło się już ostatnie spotkanie uczniów klas budowlanych z przedstawicielami Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań. Gośćmi klas budowlanych byli: p. mgr Dagmara Tyc, dyrektor PIGR oraz p. mgr inż. Robert Jurkiewicz członek zarządu PIGR Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań oraz przedstawiciel firmy Jurgo Sp. z o.o. Uczniowie z zainteresowaniem wgłębiali się w tematykę rusztowań, ich rodzajów i zastosowań. Poznali zasady bezpiecznej eksploatacji oraz obciążenia użytkowego rusztowań.

Więcej informacjiTreść rozszerzona


Spotkanie nt. ruszowań

W środę 31 marca z inicjatywy nauczyciela przedmiotów budowlanych p. Ewy Boryczko odbyło się już ostatnie spotkanie uczniów klas budowlanych z przedstawicielami Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań. Gośćmi klas budowlanych byli: p. mgr Dagmara Tyc, dyrektor PIGR oraz p. mgr inż. Robert Jurkiewicz członek zarządu PIGR Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań oraz przedstawiciel firmy Jurgo Sp. z o.o.

Uczniowie z zainteresowaniem wgłębiali się w tematykę rusztowań, ich rodzajów i zastosowań. Poznali zasady bezpiecznej eksploatacji oraz obciążenia użytkowego rusztowań.

Na konkretnym przykładzie mogli sprawdzić i przeliczyć, czy wskazane obciążenie rusztowania jest dopuszczalne. Zapoznali się z procedurami kontroli rusztowań. Analizowali na konkretnych przypadkach błędy w montażu i eksploatacji rusztowań. Mieli okazję zapoznać się z zawodem montera rusztowań i jego pomocnika. Zobaczyli ciekawe realizacje rusztowań.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom za poświęcony czas, a tym samym umożliwienie naszym uczniom pogłębienia wiedzy z zakresu ciekawej i ważnej branży rusztowań.