Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Wyjazd do Wandzina


Warsztaty profilaktyczne w Wandzinie

W czwartek 15 listopada klasy 2d i 3c pod opieką pani M. Czerwińskiej-Kożuch i p.M. Kielbratowskiej wzięły udział w warsztatach profilaktycznych w Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni Plus w Wandzinie. Nasi uczniowie poznali sposoby pomocy osobom żyjącym z wirusem HIV, chorym na AIDS, uzależnionym bądź w trudnej sytuacji życiowej. Była to bardzo cenna lekcja życiowa, która nakreśliła młodzieży bardzo złe konsekwencje zażywania narkotyków, dopalaczy, używek. (informacja fb)


Konkurs pieśni patriotycznej


Konkurs Pieśni Patriotycznej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Wiktoria Gołębiewska z klasy 1b wykonała piosenkę „Tchnienie wolności” a Michał Węsierski z klasy 1a zaśpiewał „Kocham wolność” z akompaniamentem Wiktora Mielewskiego z 1af. Opiekunami były panie Alina Lasoń-Tumialis i Anna Serafin. Koncert odbył się 13 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie.(informacja fb)


Konkurs historyczny IPN


IX Wojewódzki Konkurs Historyczny
Historia regionalna – Grudzień 70

15 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły Paweł Miętki (2i) oraz Miłosz Musiał (2b) wzięli udział w IX Wojewódzkim Konkursie Historycznym Historia regionalna – Grudzień 70. Konkurs organizowany był przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku i tam tez odbył się kolejny etap konkursu.
Opiekę na dnaszymi uczniami sprawowała nauczycielka historii pani Anna Zielieńska.

Więcej informacjiKonkurs recytatorski


Konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej

W środę 14 listopada nasi uczniowie Kamila Komorowska (3a), Alisa Tiuremskaia (1b) oraz Kamil Kowalski (2b) pod opieką p. Moniki Ostrowskiej wzięli udział w XII Powiatowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Owidzu. Kamila zaprezentowała się w języku niemieckim z wierszem Wolfganga Borcherta Abendlied. Alisa pokazała swoje umiejętności w języku rosyjskim z wierszem Siergieja Esenina Bereza.
Więcej informacjiPurkrun w rocznicę Odzyskanie Niepodległości


Parkrun w rocznicę Odzyskanie Niepodległości

W sobotę 10 listopada na Purkrunie stawiło się zgodnie z zapowiedzią ponad 100 uczniów i liczna grupa nauczycieli. W ten sposób uczniowie uczcili 100-lecie Odzyskanie Niepodległości. Dzięki tak licznemu udziałowi poprawiła się pozycja naszej szkoły w ogólnej klasyfikacji szkół, w której wysunęliśmy się na prowadzenie. Słowa uznania dla uczniów i nauczycieli.
Więcej informacji
Stała informacja o ParkrunieTowarzyskie kręgle


Towarzyskie kręgle w Łęgowie

W piątek 9 listopada 2018 r. większa część grupy uczniów biorących udział w organizacji Dnia Języków Obcych wybrała się z p. Ostrowską oraz p. Rajković-Kozieł na towarzyskie kręgle do kręgielni Tokio Station w Łęgowie. Przez dwie godziny, które zadawały się trwać tylko pół, trzy drużyny zaciekle walczyły ze sobą a najlepszy zawodnik, Jakub Kizlich zgarnął podwójny bilet do kina Helios. Zabawa była przednia a samo spotkanie bardzo udane.

Nauczyciele Języków Obcych jeszcze raz pragną serdecznie podziękować za wielkie zaangażowanie i odwagę podczas realizacji Dnia Języków Obcych 2018.


Infomracja M.Rajković-Kozieł
Więcej informacji

Narodowe Święto Niepodległości


100-lecie Odzyskania Niepodległości

W mglisty, jesienny piątek 9 listopada nasza Szkoła w podniosłym nastroju świętowała 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Większość uczniów stanęła na wysokości zadania i galowym strojem a także patriotycznymi ozdobami zademonstrowała swój szacunek dla wartości, którym oddajemy hołd w tym święcie.
Kulminacją szkolnych obchodów była uroczysta akademia, która rozpoczęła się przed godziną 11.


Więcej informacji

Zdjęcia

Odśpiewanie Hymnu - film


Lekcja przedmiotu zawodowego po angielsku 2i


Kolejna lekcja przedmiotów zawodowych po angielsku

W czwartek 8 listopada p. Joanna Hetmańska przeprowadziła kolejną lekcje przedmiotu zawodowego w języku angielskim. Tym razem były to zajęcia w klasie 2i technik inżynierii sanitarnej na przedmiocie: podstawy budownictwa dla urządzeń sanitarnych. Temat brzmiał „Plumbing and piping plan symbols”. Jak donoszą osoby obecne na lekcji, mieliśmy do czynienia z "fantastyczną pracą uczniów i nauczyciela". Można się zresztą przekonać o tym, oglądając filmiki.
Więcej informacji
Film z lekcji (1)
Film z lekcji (2)Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce

W poniedziałek 5 listopada p. Bożena Żywiecka, p. Agnieszka Rajek i p. Mirosława Czerwińska-Kożuch wzięły udział w konferencji inaugurującej Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce. Efektem tego szkolenia jest przedstawiony poniżej harmonogram działań, który będzie realizowany w najbliższych dniach.

Plan działań


Wyjście do firmy FLEX


Wyjście klasy 3b do firmy FLEX

W ramach realizacji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych klasa 3b Technik logistyk pod opieką pani Mirosławy Czerwińskiej-Kożuch uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do firmy Flex.

Więcej informacjiwywiad z p. Michałem Ciesielskim


Wywiad z panem Michałem Ciesielskim nt. wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

Czytaj cały wywiadSpotkanie z inspektor ITD

Spotkanie z panią Inspektor Transportu Drogowego

W czwartek 8 listopada klasy 1 i 2 technik logistyk i technik spedytor wzięły udział w spotkaniu z panią inspektor z Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas spotkania uczniowie mogli poznać kompetencje i zakres obowiązków tej służby. Najwięcej miejsca p. Inspektor poświęciła jednak niefrasobliwości kierowców przy zabezpieczeniu przewożonych ładunków oraz wynikającym z tego negatywnym a czasem nawet tragicznym konsekwencjom. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wygląda szkolenie pracowników tej służby.
Pani inspektor przybyła do naszej szkoły na zaproszenie p. Agnieszki Rajek.
Wygenerowano w sekund: 0.04
277,651 unikalne wizyty