Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Konkurs historyczny


Konkurs wiedzy o II Rzeczpospolitej

Dnia 5 grudnia odbył się Ogólnopolski Konkurs Historyczny "KRĄG". Konkurs miał formę pisemną i dotyczył informacji z zakresu II RZECZPOSPOLITEJ 1918-1945. Część uczniów napisała pracę pt. "Sławni Polacy - naukowcy i odkrywcy". Wyniki obu kategorii konkursowych zostaną przekazane do szkół do 30 marca 2019 r. Za naszych uczniów trzymamy kciuki!

Informacja p. Anna Zielińska


Więcej informacjiDzień walki z aids


Światowy Dzień Aids

Dnia 03.12.2018 zaakcentowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Aids. W tym dniu przy bibliotece działało stanowisko informacyjne HIV AIDS, przygotowane przez uczennice kl. 3a Wiktorię Teschner i Angelikę Misiarz. Na długiej przerwie dla chętnych uczniów przeprowadzony został, z wykorzystaniem aplikacji Kahoot, konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Osoby z najwyższą liczbą uzyskanych punktów otrzymały słodkie nagrody oraz ocenę z biologii. Uczniowie mogli także uzupełnić swoją wiedzę na temat wirusa HIV i choroby AIDS podczas lekcji zorganizowanych przez panią Barbarę Pieczewską.

Wirus HIV może dotyczyć każdego z nas!
Ważna jest gruntowna wiedza na temat możliwych dróg zakażenia wirusem HIV!


Andrzejki 2018


Andrzejki szkolne

W piątek 30 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów na imprezę Andrzejkową. Były wróżby, a wosk lał się strumieniami. Kto chciał, mógł poznać swoja przyszłość z magicznej kuli albo dowiedzieć się, jaką przyszłość wieszczą mu karty. Były też słodkie wróżby ciasteczkowe. Wiele radości sprawiło uczniom śpiew karaoke.
Serdeczne podziękowania dla Samorządu za organizację Andrzejek!


ZdjęciaKonkurs historyczny


Olimpiada Solidarności

Dnia 26 listopada o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Solidarności - Dwie Dekady Historii. Dwóch spośród 9 uczniów dostało się kolejnego, wojewódzkiego etapu. Byli to Sebastian Freda i Paweł Miętki. Etap wojewódzki odbędzie się w Gdańsku. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem uczniów jest pani Anna Zielińska - nauczyciel historii.

Więcej informacji


Akademia Fact-Checkingu


Akademia Fact-Checkingu

26 listopada w w naszej szkole p. Jakub Dobrowolski przeprowadził warsztaty „Akademia Fact-Checkingu, czyli jak sobie radzić z fałszywymi informacjami”. Misją Stowarzyszenia Demagog, do którego należy p. Dobrowolski, jest działanie na rzecz poprawy jakości debaty publicznej w Polsce, tak, aby bezstronna i wiarygodna informacja była podstawowym źródłem wiedzy obywateli. Uczniowie klas IV C oraz IAF dowiedzieli się jak sprawdzić autentyczność informacji publikowanych w Internecie oraz poznali nowe zjawisko ‘deepfake’.
Więcej informacji

Informacja p. Mirna Rajković-KoziełKlasy 2e i 4c w Wandzinie


Klasy 4c oraz 2e w Wandzinie

W czwartek 22 listopada 2018 r. o godzinie 8.00 kolejne dwie klasy naszej szkoły, 4c oraz 2e, pod opieką p. Kaczyńskiej oraz p. Rajković-Kozieł wyruszyły do Ośrodka Leczenia Uzależnień w Wandzinie. Po przyjeździe o godzinie 10.00 zaczęliśmy zwiedzanie Ośrodka. Poza codziennymi pracami klientów oraz ich warsztatami pracy, mieliśmy okazje zobaczyć zwierzęta mieszkające w Wandzinie, m.in. lamę, świnkę pigmejską, kuropatwy czy konie.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.


Informacja p.Rajković-Kozieł

Więcej informacji


Zawody w halowej piłce nożnej


1. miejsce w halowej piłce nożnej!

W dniu 22 listopada 2018 roku odbyły się powiatowe zawody w halowej piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiło się 10 szkół z powiatu tczewskiego, w tym nasza drużyna pod opieka pana Jakuba Resmerowskiego. Nasi chłopcy trafili do grupy B wraz z I LO Tczew i ZSP Pelplin. W fazie grupowej oba mecze zakończyły się zwycięstwem 3-0 i pewnym awansem z pierwszego miejsca do fazy finałowej.

W finałowej grupie zagraliśmy z UKLO Tczew (wygrywamy 3-0) oraz II LO Tczew (wygrywamy 2-1) i ....
Więcej informacjiSzlachetna paczka


Zaproszenie do udziału w akcji Szlachetna Paczka

Kochani to już trzeci raz społeczność szkolna Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie przystępuje do realizacji Projektu Szlachetna Paczka. Dzisiaj komisyjnie wybraliśmy rodzinę, której przygotujemy paczkę na święta. Może ktoś do nas dołączy. To cudne uczucie pomagać potrzebującym....poniżej kilka fotek z ubiegłego roku......w tym roku też do wigilijnego stołu zasiądziemy szczęśliwi, wiedząc, że inni dzięki nam też mają dobre święta...

informacja p. Dorota Kaczmarek
Więcej informacji


Zajęcia dot. zdrowego odżywienia


Zajęcia dotyczące zdrowego odżywienia

Zespół do spraw promocji zdrowia, działający w naszej szkole zaprosił przedstawiciela Stowarzyszenia: JESTEM WAŻNY, do przeprowadzenia zajęć, dotyczących zdrowego odżywiana. Temat zajęć, które odbyły się 19 listopada brzmiał: "Jestem ważny – dbam o siebie: wiem, planuję, działam". Udział w zajęciach wzięli uczniowie klas pierwszych.
Informacja p. D. Kaczmarek


Więcej informacji

Wyjazd do Filharmonii Bałtyckiej


Wieczór w Filharmonii

Grupa uczniów naszej szkoły z klas maturalnych spędziła piątkowy wieczór (16.11.18) w Filharmonii Bałtyckiej. Program koncertu był dosyć wymagający. Uczniowie usłyszeli utwory Mikołaja Góreckiego i Krzysztofa Pendereckiego. Ostatnim punktem programu była VI Symfonia Ludwika van Beethovena. Wyjazd zorganizowała p. Bożena Żywiecka i zapowiada kolejny w grudniu.

Więcej informacji i wrażenia uczniówKonkurs cash flows


Turniej Cashflow

W czwartek 15 listopada uczniowie Sebastian Freda (2b), Kamil Kowalski (2b), Damian Stopiński (2c) oraz Kamil Łozowicki (3c) pod opieką pani Anny Rozwadowskiej reprezentowali naszą szkołę w V Międzyszkolnym Turnieju Cashflow. Nasza drużyna, dla której był to debiut, zajęła 3 miejsce. W turnieju indywidualnym udział wziął Sebastian Freda jako najlepszy zawodnik ze szkoły.
Cieszymy się z sukcesu, gratulujemy i dziękujemy! (informacja fb)Wygenerowano w sekund: 0.03
277,682 unikalne wizyty