Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Festyn w Damaszce


Festyn w Damaszce

Uczennice technikum usług fryzjerskich pod opieką p. E. Jarosławskiej pomagały w organizacji festynu w Damaszce. Tradycyjnie już ich rola polegała na wykonywaniu fryzur oraz na pielęgnacji paznokci.
Dziękujemy
Rocznica 4 czerwca


Rocznica 4 czerwca 1989

4 czerwca 1989 roku, 30 lat temu, odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. Zwyciężyła wówczas demokracja. W związku z tym, uczniowie klasy 1B pod opieką wychowawcy p. Beaty Licbarskiej-Jaszcz oraz nauczyciela historii p. Anny Zielińskiej wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się na Placu Hallera pod patronatem Powiatu Tczewskiego i wspólnie z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi odśpiewali Hymn Państwowy.

Informacja p. Anna Zielińska
Więcej informacji


Plan czerwiec 2019

Procedura bezpieczna szkoła

Staż zawodowy na Malcie


Praktyki na Malcie

Kolejna grupa uczniów rozpoczyna zagraniczne praktyki zawodowe, tym razem na Malcie. Staż odbywać będzie tem24 uczniów w zawodzie technik logistyk i technik spedytor. Główne założenia projektu to realizacja staży zawodowych, zdobywanie doświadczeń zawodowych, podniesienie poziomu z j.angielskiego, nabywanie umiejętności społecznych, organizacyjnych i współpracy w grupie.
W niedzielę 19 maja rano wyruszyliśmy z Tczewa do Gdańska, a następnie samolotem polecieliśmy na Maltę. Wyspa powitała nas Słońcem i lekkim wiatrem.


Więcej informacji


Wyjazd do Muzeum Stutthof


Wyjazd do Muzeum Stutthof

W czwartek 16 maja odbyła się wycieczka o szczególnie istotnym wymiarze edukacyjnym – do Muzeum Stutthof w Sztutowie. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klasy 1b oraz przedstawiciele uczniów z klas: 1af, 1c oraz 2b. Celem wyjazdu było poszerzenie wśród uczniów wiedzy historycznej na temat ciężkiego życia więźniów w obozie koncentracyjnym i okrucieństwa hitlerowców w czasie II Wojny Światowej.
Organizatorem wycieczki były panie Anna Zielińska i Beata Licbarska-Jaszcz oraz opiekunem pan Michał Ciesielski Bardzo dziękujemy za organizację.


Więcej informacji

Zdjęcia


Siatkówka plażowa chłopców


Powiatowa Licealiada w
Siatkówce Plażowej Chłopców

W poniedziałek 13 maja 2019 r. w I LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Plażowej Chłopców. W zawodach udział wzięło pięć szkół powiatu tczewskiego. Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym. Każdy zespół składał się z 2 zawodników + 1 zawodnika rezerwowego. Ostatecznie chłopcy zakończyli zmagania na V miejscu, ale w każdym meczu wykazali się ogromnym zaangażowaniem i godnie reprezentowali Naszą szkołę.

Opiekun p. Jakub Resmerowski

Więcej informacji


Plan lekcji maj 2019

Pożegnanie absolwentów


Pożegnanie absolwentów

W piątek 26 kwietnia 2019 r. o godzinie 10 odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych. Uczestniczył w nim pan starosta Mirosław Augustyn, który wręczył nagrody najlepszym uczniom. Byli to Alicja Potulska (4a), Damian Myszewski (4c), Patrycja Romel (4c) oraz Arkadiusz Czerwiński (4f). Wszyscy absolwenci wraz ze świadectwem otrzymali pamiątkowe birety jako symbol wiedzy i mądrości. W imieniu absolwentów podziękowania złożył ustępujący przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Damian Myszewski.
Pożegnanie przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką pani Barbary Pieczewskiej.
Wszystkim absolwentom życzymy wszystkiego dobrego i powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym!


Zdjęcia


Dzień otwarty


Dzień Otwarty Szkoły

Czwartek 25 kwietnia był Dniem Otwartym naszej szkoły. Młodzież z gimnazjów i szkół podstawowych mogła zapoznać się z zawodami, w których kształcą się nasi uczniowie oraz obejrzeć pokaz mody. Prezentowana były stylizacje słowiańskie, moda sportowa, kreacje studniówkowe oraz – na koniec – widzowie mogli zobaczyć propozycję ubiorów ślubnych. Pokaz przygotowała p. Marlena Owedyk-Chamska. Po pokazie młodzież zwiedzała naszą szkołę.
Wszystkich gości zapraszamy ponownie do naszej szkoły!


Zdjęcia


Konkurs czytelniczy


Konkurs czytelniczy

Dnia 4 kwietnia 2019 r. odbył się konkurs czytelniczy „Książki Johna Greena – Gwiazd naszych wina i Papierowe miasta”. Nasza młodzież wykazała się rzetelną wiedzą i zaangażowaniem.
Osoby, które zmierzyły się z książkami amerykańskiego pisarza to: Alicja Potulska kl. 4a, Wiktoria Sojka kl. 4a, Klaudia Skolimowska kl. 1a, Paulina Dobrowolska kl.1a, Wiktoria Gołębiewska kl. 1b. Laureatki to: I miejsce Alicja Potulska kl. 4a, II miejsce Klaudia Skolimowska kl. 1a, III miejsce Paulina Dobrowolska kl. 1a.


Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.04
31,201 unikalne wizyty