Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Erasmus+


Upowszechnianie projektu Erasmus+

W czwartek 14 listopada mieliśmy przyjemność gościć w ZSBiO około 100 uczniów ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami na warsztatach przygotowanych przez uczestników programu #Erasmus+. Uczniowie i nauczyciele pochwalili się i upowszechnili rezultaty aktualnego projektu z programu Erasmus+ Hiszpania i Malta 2019 „Znajomość infrastruktury europejskiej i nowoczesnych technologii podniesie umiejętności uczniów i wykształci kompetentnych pracowników”.

Więcej informacji


Konkurs fryzjerski


Konkurs fryzjerski
Bal u pani Jesieni

W czwartek 14 listopada w naszej szkole odbył się kolejny konkurs fryzjerski skierowany do uczennic z klas technikum usług fryzjerskich. Udział wzięło 6 par ( modelka i wykonawca stylizacji) z klasy 1a, 2a i 4a. Uczestniczki musiały przygotować i stworzyć całą stylizację postaci: ubiór, makijaż, fryzurę na: „Bal u pani Jesieni”, bo pod takim właśnie tytułem odbył się tegoroczny konkurs. Było kreatywnie, pięknie, profesjonalnie i ...uroczo jesiennie.

Więcej informacji
Zdjęcia


Bialo-czerwony parkrun


Biało-czerwony parkrun

W sobotę rano 9 listopada odbył się wyjątkowy, patriotyczny, biało-czerwony parkrun z dużym udziałem, naszych uczniów. Tego ranka 5 km przebiegło 22 uczniów. Byli to: Mariusz Kurkiewicz, Daniel Freitag, Oskar Mikołajczak, Oskar Zybura, Dawid Szczukowski, Mateusz Biniszkiewicz, Wiktoria Gołębiewska, Wiktoria Wałaszewska, Sebastian Freda, Ryszard Marut, Maciej Konzorski, Rafał Czerwonka, Filip Szkuat, Kuba Kleister, Oliwier Galikowski, Julia Ołubek, Szymon Piontek, Dominika Jabłońska, Martyna Konzorska, Agnieszka Buszman, Natalia Bobkowska i Wiktoria Galińska. Bardzo dziękujemy.

Zdjęcia z dotychczasowych biegów


Święto Niedpodległości


Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada nasza szkoła świętowała 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie z klas 1bg, 1a, 2af i 3a, pod kierunkiem nauczyciela historii p. Anny Zielińskiej i nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Elżbiety Jarosławskiej.

Więcej informacji
Zdjęcia


Wikingowie. Musical nieletni
powiększ


Klasy logistyczne i spedycyjne na spektaklu w Gdańsku

W czwartek 7 listopada uczniowie z klas 2b technik logistyk, 1bp technik logistyk oraz 1bp i 1cg technik spedytor wybrali się do Gdańska na spektakl pt. „Wikingowie. Musical nieletni". Opiekunami wycieczki byli p. Beata Jaszcz, p. Agnieszka Rajek oraz p. Paweł Antczak. Musical poruszał ważne społecznie tematy, takie jak: przyjaźń, dojrzałość i poszukiwanie szczęścia, za którym często gonimy nie zważając na to, co po drodze.

Więcej informacji


Konkurs recytatorski


Konkurs poezji obcojęzycznej w Owidzu

W czwartek 7 listopada w Technikum w Owidzu, pod hasłem „Najsilniejszym mięśniem człowieka jest język” (O. Tokarczuk) odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej. ZSBiO reprezentowali Alisa Tiuremskaia, która wystąpiła z wierszem w języku rosyjskim i Paulina Dobrowolska która wystąpiła z utworem w języku angielskim. Opiekunem była p. Monika Ostrowska. Alisa otrzymała od jury wyróżnienie za ekspresywną recytację. Gratulujemy i dziękujemy.

Więcej informacji


Kino za nakrętki


Wyjście klasy 3di do kina

Klasa 3di udała się w czwartek 7 listopada do kina Helios na film „Joker”. Wyjście było nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców ZSBiO za wygranie w poprzednim roku szkolnym konkursu zbierania nakrętek „Zakręceni dla Aluni”. Miło było klasie – i wychowawcy również – skorzystać z wolnego dnia i obejrzeć film, którego wyboru klasa dokonała samodzielnie.Spotkanie nt. historii


Spotkanie dotyczące historii
Żołnierzy Wyklętych

W środę 6 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pana Kajetana Rajskiego redaktora naczelnego kwartalnika „Wyklęci” z Krakowa. Uczniowie biorący udział w spotkaniu z panem Rajskim, mogli wysłuchać wykładu i obejrzeć prezentację na temat historii Żołnierzy Wyklętych.Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego


Dodatkowe zajęcia językowe

Od listopada w ramach projektu unijnego „Postaw na dobry zawód – podniesienie jakości edukacji zawodowej w powiecie tczewskim” pierwsza grupa chętnych uczniów rozpoczęła zajęcia z języka angielskiego zawodowego. Uczniowie z klas 1cg technik spedytor i 1bg technik logistyk zaczęli od testu wstępnego. Na pierwszych zajęciach 4 listopada była wzorowa 100% obecność, oby tak dalej. Udział w zajęciach jest dla uczniów całkowicie bezpłatny i daje duże możliwości podniesienia umiejętności językowych, niezwykle potrzebnych w tych zawodach. Zajęcia prowadzi lektor j. angielskiego spoza szkoły p. Joanna Dembicka. Koordynatorem projektu jest p. Dorota Kaczmarek.Pętla zdarzeń


Spektakl profilaktyczny

Klasy pierwsze i klasa 2b w poniedziałek 4 listopada wzięły udział w spektaklu profilaktycznym Pętla zdarzeń, dotyczącym przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Organizatorem warsztatów była p. pedagog Dorota Kaczmarek. Spektakl pokazał, jakie tragiczne skutki mogą nastąpić w wyniku obelg, gróźb, poniżania, pozornie niewinnych plotek, wyśmiewania czy szantażu innych. Bardzo ważne, by nikt z nas nie był biernym obserwatorem, gdy innym dzieje się krzywda. Bądźmy szkołą wolną od przemocy, a wtedy wszystkim będzie lepiej.

Więcej informacji


Szkoła pamięta


Szkoła pamięta

Ostatnie dni października i dni listopadowe skłaniają do refleksji i zadumy. Opadające liście przypominają o przemijaniu. Nasza szkoła włączyła się w akcję #SzkołaPamięta. Klasa 3a z nauczycielem historii p. Anną Zielińską odwiedziła groby oraz miejsca pamięci, zgłębiając ich historię. Wszystko to odbyło się w ramach wycieczki patriotycznej: „Polskie miejsca pamięci". Ponadto p. A. Zielińska z uczniami przygotowała wystawę upamiętniającą ważne, osoby dla powiatu tczewskiego, które zmarły w ubiegłym roku. Panie bibliotekarki przygotowały wystawę poświęconą bohaterom Powstania Warszawskiego.

Zdjęcia


Wygenerowano w sekund: 0.04
41,161 unikalne wizyty