Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Uwaga MATURZYŚCI

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Bieg Trzeźwości
powiększ


1 miejsce i puchar dla ZSBiO

W sobotę 5 października ponad 40 naszych uczniów wzięło udział w XXII Jesiennym Biegu Trzeźwości. Za najlepszą frekwencję ze wszystkich szkół ponadpodstawowych nasi biegacze zdobyli puchar dla szkoły.
Dziękujemy!
Wyjazd do Filharmonii


Wieczór w Filharmonii

W piątkowy wieczór 4 października grupa 40 chętnych uczniów pojechała do Filharmonii Bałtyckiej. Był to bardzo miło spędzony wieczór, w dobrym towarzystwie, z doskonałą muzyką klasyczną ma żywo. Opiekunami byli: p. dyr. T. Małecka,p. M. Marlena Owedyk-Chamska, p. J. Knopik-Wenta i p. Bożena Żywiecka.

Informacja B.Żywiecka


Klasy drugie na musicalu


Klasy drugie na musicalu w Gdańsku

W piątek 4 października klasy 2b technik logistyk i 2c technik spedytor wraz ze swymi wychowawcami p. Beatą Jaszcz i p. Agnieszką Rajek wybrały się do Gdańska na spektakl „Hejt School Musical”. Musical poruszał problemy znane nam ze szkolnych korytarzy: akceptację ucznia w nowym środowisku, rozwijanie zainteresowań, relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami, niezdrową rywalizację oraz przede wszystkim hejt w internecie.Zwiedzanie przejścia granicznego


Klasa 2c na przejściu granicznym

W czwartek 3 października 2019 r. uczniowie klasa 2c o profilu technik spedytor wzięli udział w wycieczce przedmiotowej na polsko-rosyjskie przejście graniczne w Grzechotkach (największe pod względem wielkości w Polsce, drugie w Europie a trzecie na świecie). Wyjazd był zorganizowany w ramach innowacji „Obsługa celna”, a jego celem było zapoznanie młodzieży z procedurami odpraw celnych, zadaniami Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej oraz zasadami kontroli przewożonych przez granicę ładunków.

Więcej informacji
Zdjęcia


Wycieczka do Krakowa i Częstochowy


Wyjazd do Krakowa i Częstochowy

Grupa uczniów naszej szkoły pojechała w dniach 29 września – 1 października do Krakowa i Częstochowy. W Krakowie młodzież zwiedziła Stare Miasto, Kazimierz oraz synagogę. Ponadto udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Drugim punktem wyjazdu była Częstochowa, gdzie uczniowie klas czwartych wzięła udział w Spotkaniu Młodzieży Maturalnej.
Organizatorem wyjazdu i opiekunem młodzieży był p. Michał Ciesielski.


Zdjęcia


Mistrzostwa Powiatu w Szachach
Z Wiktorią po sukces w szachach

Tegoroczny turniej o mistrzostwo powiatu w szachach, który odbył się w środę 2 października w II LO, nasi uczniowie będą mogli z pewnością zaliczyć do bardziej udanych. W ostatnich latach mieliśmy problemy ze składem, m.in. z powodu braku dziewczyny na czwartą żeńską szachownicę. Dlatego nasza drużyna oddawała punkty walkowerem i była praktycznie bez szans na lepsze miejsce. W tym roku wreszcie po raz pierwszy udało się wystartować w pełnym składzie. Na żeńskiej szachownicy wystartowała Wiktoria Gołębiewska (2b).

Więcej informacji

Zdjęcia


webinar


Webinarium logistyczne

We wtorek 1 października klasy 1bp i 1bg uczące się w zawodzie technik logistyk brały udział w interaktywnym webinarze „Program edukacyjny: Logistyka dla technika” organizowanym przez Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Logistyki i Magazynowania. Nauczycielami koordynującymi są p. B.Szymańska i p. A.Rajek. To pierwsza tego rodzaju transmisja z wykorzystaniem narzędzia pozwalającego na komunikację między ekspertem prowadzącym, a uczestnikami.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne!
Szpęgawsk


Uroczystości w Lesie Szpęgawskim

Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Anny Zielińskiej, nauczyciela historii wziął udział wraz z innymi delegacjami powiatu tczewskiego i starogardzkiego w uroczystych obchodach 80. rocznicy zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim. W intencji pomordowanych została odprawiona Msza Święta, odczytany apel pamięci i oddana salwa honorowa. W stopień wejściowy na nowy monument wmurowana została kapsuła pamięci, dzięki której 2500 ofiar przestało być anonimowych.

Więcej informacji


Parkrun 2019


Parkrun 2019

7 września 2019 rozpoczął się kolejny konkurs dla szkół w ramach Parkrun Tczew. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów. Wystarczy przyjść w sobotę na 9.00 na Bulwar nad Wisłą i pokonać 5 km. Po pierwszym miesiącu rywalizacji szkół, jesteśmy na 1 miejscu!
Z dumą informujemy, że dwóch naszych uczniów, biegało również w wakacje poza konkursem. Są to Dawid Chojnacki i Sebastian Freda.
Poniżej możesz sprawdzić, kto obecnie znajduje się na czele klasyfikacji uczniów i dołączyć do rywalizacji.


Szczegółowe informacje o Parkrunie
Zdjęcia


Konkurs historyczny


Powiatowy Konkurs
o Polskim Państwie Podziemnym

Nasi uczniowie: Sebastian Freda (3b), Miłosz Musiał (3b) oraz Łukasz Mamel (1fg) reprezentowali naszą szkołę w I Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy „Polskie Państwo Podziemne (1939-1945): cele, działalność, organizacja”. Konkurs odbył się w 80-tą rocznicę powstania organizacji niepodległościowej Służba Zwycięstwu Polski. Opiekunem uczniów była p. Anna Zielińska.

Więcej informacji


Licealiada - biegi


Biegi przełajowe

W środę 25 września reprezentacja uczniów pod opieką p. Pawła Antczaka brała udział Powiatowej Licealiadzie w sztafetowych biegach przełajowych. Chłopcy zajęli 4 miejsce, dziewczęta 6. Bardzo się cieszymy, doceniamy Wasze zaangażowanie i dziękujemy. (informacja fb)

Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.03
95,005 unikalne wizyty