Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Wandzin


Nauczyciele na szkoleniu w Wandzinie

Dnia 05.11.2018 r. trzy nauczycielki naszej szkoły: p. Beata Licbarska-Jaszcz, p. Anna Zielińska oraz p. Mirna Rajković-Kozieł pojechały do Wandzina na szkolenie z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom oraz HIV/AIDS. Szkolenie w ramach projektu „Z dala od uzależnień – program profilaktyczny dla młodzieży i grup zawodowych” jest realizowany przez Stowarzyszenie Solidarni „PLUS” Ośrodek Readaptacji EKO „Szkołę Życia” w Wandzinie oraz współfinansowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Więcej informacji


Nasz uczeń w Biegu Sambora


Mariusz Kurkiewicz w Biegu Sambora

Nasz uczeń Mariusz Kurkiewicz z klasy 3c technik spedytor brał udział w sobotę 3 listopada w XVIII Biegu Sambora. Wyścig ten rozgrywany jest na dystansie 10 km. Mariusz dobiegł z bardzo dobrym wynikiem i zajął 99 miejsce na 367 uczestników! Gratulujemy kondycji!


Europejski Tydzień Umiejętności

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce

W poniedziałek 5 listopada nauczyciele z naszej szkoły będą brać udział w konferencji inaugurującej Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce, która odbędzie się na PGE Narodowy. Głównym celem wydarzenia jest promocja kształcenia i szkolenia zawodowego.

Więcej informacji na stronach FRSEProśba o wsparcie
Ważne!Prośba o wsparcie dla byłego ucznia

Klasa 4fu wraz z wychowawcą panem Arkadiuszem Bednarkiem proszą o wsparcie finansowe dla naszego byłego ucznia, który z powodu choroby mamy znalazł się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, musiał zrezygnować z nauki i podjął pracę, aby wspomóc leczenie mamy. Klasa chce zebrać pewną kwotę pieniędzy, która ma posłużyć na zakup leków i prowadzenie dalszej terapii.

Link do zbiórkiMarsz Holly wins>Bal Wszystkich Świętych

Grupa uczniów naszej szkoły wybrała się w środę późnym popołudniem wraz z panem Michałem Ciesielskim na Bal Wszystkich Świętych. Po przemarszu spod dworca na plac Hallera uczniowie wszystkim świętującym dzisiejszy dzień w niebie tak jak i na Ziemi życzyli dużo uśmiechu.


Stypendium dla naszej uczennicy.


Stypendium dla Oli!

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Kuśmirek z klasy 2a technik usług fryzjerskich otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce. Ubiegły rok szkolny Ola ukończyła ze średnią ocen 5,2.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie ze spedytorem


Spotkanie ze spedytorem

We wtorek 30 października odbyło się spotkanie uczniów klas 2c i 3c technikum spedycji z panem Piotrem Borysem, właścicielem firmy GTC Transport .
Pan Piotr opowiedział uczniom o zaletach i wadach zawodu spedytora. Opisał, jak wygląda dzień z życia spedytora. Uczniowie mogli dowiedzieć się również, z jakimi niespodziewanymi sytuacjami można się spotkać w trakcie przewozu. Spotkanie zorganizowała p. Anna Wojtaś.

Informacja i zdjęcia p. Mirosława Czerwińska-Kożuch

Więcej informacjiKonkurs historyczny


IX Wojewódzki Konkurs Historyczny

Z przyjemnością zawiadamiamy, że dwóch uczniów naszej szkoły: Paweł Miętki (2di) i Miłosz Musiał (2b) zakwalifikowało się do etapu rejonowego IX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Historia regionalna – Grudzień '70”, którego tematyką jest geneza, przebieg i skutki Rewolty Grudniowej na Wybrzeżu Gdańskim w 1970 r. W etapie szkolnym, który odbył się 18 października, wzięło udział 6 uczniów. Etap rejonowy odbędzie się 15 listopada 2018 r. w siedzibie IPN w Gdańsku. Opiekunem uczniów jest pani Anna Zielińska – nauczyciel historii. Naszym uczniom życzymy powodzenia i awansu do etapu wojewódzkiego.

Zaproszenie do filharmoniiZaproszenie
do filharmonii

Zdjęcie ze strony Filharmonii BałtyckiejDrodzy uczniowie

Jeżeli macie ochotę spędzić piątkowy wieczór 9 listopada lub 16 listopada zupełnie inaczej niż do tej pory, to zachęcam Was do darmowego wyjazdu do pięknej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na koncert. Przejazd i bilety są bezpłatne. Jeden uczeń może zabrać dodatkowo jedną osobę towarzyszącą. Autokar zabiera nas z Tczewa i przywozi z powrotem do Tczewa. Koncert jest na 19.00 i trwa koło 2 godzin. Jest to niepowtarzalna okazja i warto skorzystać, aby miło spędzić jesienny wieczór. Osoby chętne muszą zgłosić swoją chęć najpóźniej do 31.X. do 11.00 (środa), żebym mogła zamówić autokar i bilety. Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszam serdecznie: Bożena Żywiecka
Na zgłoszenia czekam w szkole, a także na fb.

Program


Dzień Języków Obcych


Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest zwyczajowo 26 września. W naszej szkole obchodziliśmy go jednak prawie miesiąc później z powodów związanych z kalendarzem szkolnym. Mimo opóźnienia – a może właśnie dzięki większej ilości czasu na przygotowanie – impreza szkolna, która odbyła się w czwartek 25 października wypadła bardzo okazale. Najpierw obejrzeliśmy prezentację na temat uczenia się języków obcych wygłoszoną przez panią Mirnę Rajković-Kozieł.

Więcej informacji
ZdjęciaQuizlet


Qiuzlet – czyli ucz się efektywnie słownictwa

Szkolny Dzień Języków Obcych to dobra okazja, by zachęcić do odwiedzanie i korzystania z zasobów strony Quizlet. Strona ta umożliwia skuteczną i intensywną naukę słownictwa. Ćwiczenia słownictwa polegają na pracy z wirtualnymi fiszkami, na dopasowywaniu słownictwa, wpisywaniu usłyszanego słowa lub wpisywaniu znaczenia na podstawie obrazka albo polskiego odpowiednika. Nauczyciele naszej szkoły udostępniają uczniom gotowe zestawy dopasowane do aktualnie omawianych działów.

Więcej informacji

Okolicznościowy zestaw słownictwa - wejdź i wypróbuj


Wygenerowano w sekund: 0.03
37,145 unikalne wizyty