Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Uwaga MATURZYŚCI

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Konkurs recytatorski


Konkurs poezji obcojęzycznej w Owidzu

W czwartek 7 listopada w Technikum w Owidzu, pod hasłem „Najsilniejszym mięśniem człowieka jest język” (O. Tokarczuk) odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej. ZSBiO reprezentowali Alisa Tiuremskaia, która wystąpiła z wierszem w języku rosyjskim i Paulina Dobrowolska która wystąpiła z utworem w języku angielskim. Opiekunem była p. Monika Ostrowska. Alisa otrzymała od jury wyróżnienie za ekspresywną recytację. Gratulujemy i dziękujemy.

Więcej informacji


Kino za nakrętki


Wyjście klasy 3di do kina

Klasa 3di udała się w czwartek 7 listopada do kina Helios na film „Joker”. Wyjście było nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców ZSBiO za wygranie w poprzednim roku szkolnym konkursu zbierania nakrętek „Zakręceni dla Aluni”. Miło było klasie – i wychowawcy również – skorzystać z wolnego dnia i obejrzeć film, którego wyboru klasa dokonała samodzielnie.Spotkanie nt. historii


Spotkanie dotyczące historii
Żołnierzy Wyklętych

W środę 6 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole pana Kajetana Rajskiego redaktora naczelnego kwartalnika „Wyklęci” z Krakowa. Uczniowie biorący udział w spotkaniu z panem Rajskim, mogli wysłuchać wykładu i obejrzeć prezentację na temat historii Żołnierzy Wyklętych.Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego


Dodatkowe zajęcia językowe

Od listopada w ramach projektu unijnego „Postaw na dobry zawód – podniesienie jakości edukacji zawodowej w powiecie tczewskim” pierwsza grupa chętnych uczniów rozpoczęła zajęcia z języka angielskiego zawodowego. Uczniowie z klas 1cg technik spedytor i 1bg technik logistyk zaczęli od testu wstępnego. Na pierwszych zajęciach 4 listopada była wzorowa 100% obecność, oby tak dalej. Udział w zajęciach jest dla uczniów całkowicie bezpłatny i daje duże możliwości podniesienia umiejętności językowych, niezwykle potrzebnych w tych zawodach. Zajęcia prowadzi lektor j. angielskiego spoza szkoły p. Joanna Dembicka. Koordynatorem projektu jest p. Dorota Kaczmarek.Pętla zdarzeń


Spektakl profilaktyczny

Klasy pierwsze i klasa 2b w poniedziałek 4 listopada wzięły udział w spektaklu profilaktycznym Pętla zdarzeń, dotyczącym przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Organizatorem warsztatów była p. pedagog Dorota Kaczmarek. Spektakl pokazał, jakie tragiczne skutki mogą nastąpić w wyniku obelg, gróźb, poniżania, pozornie niewinnych plotek, wyśmiewania czy szantażu innych. Bardzo ważne, by nikt z nas nie był biernym obserwatorem, gdy innym dzieje się krzywda. Bądźmy szkołą wolną od przemocy, a wtedy wszystkim będzie lepiej.

Więcej informacji


Szkoła pamięta


Szkoła pamięta

Ostatnie dni października i dni listopadowe skłaniają do refleksji i zadumy. Opadające liście przypominają o przemijaniu. Nasza szkoła włączyła się w akcję #SzkołaPamięta. Klasa 3a z nauczycielem historii p. Anną Zielińską odwiedziła groby oraz miejsca pamięci, zgłębiając ich historię. Wszystko to odbyło się w ramach wycieczki patriotycznej: „Polskie miejsca pamięci". Ponadto p. A. Zielińska z uczniami przygotowała wystawę upamiętniającą ważne, osoby dla powiatu tczewskiego, które zmarły w ubiegłym roku. Panie bibliotekarki przygotowały wystawę poświęconą bohaterom Powstania Warszawskiego.

Zdjęcia


Spotkanie z p. Kornelią


Spotkanie z misjonarką

W środę 30 października odbyło się kolejne spotkanie z misjonarką, panią Kornelia Stubbą, która tym razem odwiedziła naszą szkołę na zaproszenie klasy 1a technik usług fryzjerskich i wychowawcy p. M. Ostrowskiej. Pani Kornelia opowiedziała o swojej misji w Afryce, pokazując młodzieży piękne, najważniejsze wartości w życiu czyli niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Czekamy na kolejne spotkania. Serdecznie zapraszamy. Dziękujemy!Licealiada w tenisie stołowym


Licealiada w tenisie stołowym

29 października reprezentacja dziewcząt i chłopców brała udział w Powiatowej Licealiadzie w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 10 szkół z powiatu w kategorii chłopców i 9 w kategorii dziewcząt. Nasza reprezentacja – zarówno chłopców jak i dziewcząt – zajęły dobre 4 miejsce. Szkołę pod opieką p. P. Antczaka reprezentowali: Sandra Skolimowska, Oliwia Tereszko, Sebastian Lewandowski i Oskar Olszak. Dziękujemy i gratulujemy.

Więcej informacji


ZUOS Tczew


Wyjście do ZUOS Tczew

W piątek 25 października klasa 1bg (technik logistyk) wzięła udział w wycieczce w ramach innowacji pedagogicznej Logistyka miejska do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. Opiekunem wycieczki była p. Agnieszka Rajek.
Uczniowie mieli możliwość poznania budowy i funkcjonowania zakładu utylizacji odpadów oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Na początek uczniowie wysłuchali wykładu na temat zakładu i postępowania z odpadami w mieście oraz gminach sąsiadujących, a następnie zobaczyli obiekty znajdujące się na składowisku.


Zdjęcia


Zajęcia z fotomodelingu


Zajęcia z fotomodelingu

Uczniowie w zawodzie technik usług fryzjerskich z klas 1a i 2a brali udział w ramach innowacji pedagogicznej kreowanie wizerunku i modeling w szkoleniu z zakresu fotomodelingu i kreowania własnego wizerunku. Zadaniem uczniów było między innymi odnajdywanie materiałów w Internecie na temat prawnych uregulowań pracy w modelingu.
Pierwsze z cyklu zajęć szkoleniowych, przygotowujących do sesji zdjęciowej naszych uczniów, prowadził p. Piotr Kaczmarek, specjalista do spraw reklamy, fotograf, pedagog i historyk. Inicjatorem spotkania była p. M. Owedyk-Chamska.
Panu Kaczmarkowi bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.
Licealiada unihokej (ch)


Brąz w unihokeju chłopców!

Sporym sukcesem mogą pochwalić się nasi chłopcy. W czwartek 24 października reprezentacja szkoły wzięła udział w mistrzostwach powiatu w unihokeju. Chłopcy po bardzo wyrównanej rywalizacji zajęli 3. miejsce w powiecie. Opiekunem był p. P. Antczak.
Serdeczne gratulacje dla całego zespołu!


Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.03
126,132 unikalne wizyty