Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Staż zawodowy na Malcie


Praktyki na Malcie

Kolejna grupa uczniów rozpoczyna zagraniczne praktyki zawodowe, tym razem na Malcie. Staż odbywać będzie tem24 uczniów w zawodzie technik logistyk i technik spedytor. Główne założenia projektu to realizacja staży zawodowych, zdobywanie doświadczeń zawodowych, podniesienie poziomu z j.angielskiego, nabywanie umiejętności społecznych, organizacyjnych i współpracy w grupie.
W niedzielę 19 maja rano wyruszyliśmy z Tczewa do Gdańska, a następnie samolotem polecieliśmy na Maltę. Wyspa powitała nas Słońcem i lekkim wiatrem.


Więcej informacji


Wyjazd do Muzeum Stutthof


Wyjazd do Muzeum Stutthof

W czwartek 16 maja odbyła się wycieczka o szczególnie istotnym wymiarze edukacyjnym – do Muzeum Stutthof w Sztutowie. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klasy 1b oraz przedstawiciele uczniów z klas: 1af, 1c oraz 2b. Celem wyjazdu było poszerzenie wśród uczniów wiedzy historycznej na temat ciężkiego życia więźniów w obozie koncentracyjnym i okrucieństwa hitlerowców w czasie II Wojny Światowej.
Organizatorem wycieczki były panie Anna Zielińska i Beata Licbarska-Jaszcz oraz opiekunem pan Michał Ciesielski Bardzo dziękujemy za organizację.


Więcej informacji

Zdjęcia


Siatkówka plażowa chłopców


Powiatowa Licealiada w
Siatkówce Plażowej Chłopców

W poniedziałek 13 maja 2019 r. w I LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Plażowej Chłopców. W zawodach udział wzięło pięć szkół powiatu tczewskiego. Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym. Każdy zespół składał się z 2 zawodników + 1 zawodnika rezerwowego. Ostatecznie chłopcy zakończyli zmagania na V miejscu, ale w każdym meczu wykazali się ogromnym zaangażowaniem i godnie reprezentowali Naszą szkołę.

Opiekun p. Jakub Resmerowski

Więcej informacji


Plan lekcji maj 2019

Pożegnanie absolwentów


Pożegnanie absolwentów

W piątek 26 kwietnia 2019 r. o godzinie 10 odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych. Uczestniczył w nim pan starosta Mirosław Augustyn, który wręczył nagrody najlepszym uczniom. Byli to Alicja Potulska (4a), Damian Myszewski (4c), Patrycja Romel (4c) oraz Arkadiusz Czerwiński (4f). Wszyscy absolwenci wraz ze świadectwem otrzymali pamiątkowe birety jako symbol wiedzy i mądrości. W imieniu absolwentów podziękowania złożył ustępujący przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Damian Myszewski.
Pożegnanie przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką pani Barbary Pieczewskiej.
Wszystkim absolwentom życzymy wszystkiego dobrego i powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym!


Zdjęcia


Dzień otwarty


Dzień Otwarty Szkoły

Czwartek 25 kwietnia był Dniem Otwartym naszej szkoły. Młodzież z gimnazjów i szkół podstawowych mogła zapoznać się z zawodami, w których kształcą się nasi uczniowie oraz obejrzeć pokaz mody. Prezentowana były stylizacje słowiańskie, moda sportowa, kreacje studniówkowe oraz – na koniec – widzowie mogli zobaczyć propozycję ubiorów ślubnych. Pokaz przygotowała p. Marlena Owedyk-Chamska. Po pokazie młodzież zwiedzała naszą szkołę.
Wszystkich gości zapraszamy ponownie do naszej szkoły!


Zdjęcia


Konkurs czytelniczy


Konkurs czytelniczy

Dnia 4 kwietnia 2019 r. odbył się konkurs czytelniczy „Książki Johna Greena – Gwiazd naszych wina i Papierowe miasta”. Nasza młodzież wykazała się rzetelną wiedzą i zaangażowaniem.
Osoby, które zmierzyły się z książkami amerykańskiego pisarza to: Alicja Potulska kl. 4a, Wiktoria Sojka kl. 4a, Klaudia Skolimowska kl. 1a, Paulina Dobrowolska kl.1a, Wiktoria Gołębiewska kl. 1b. Laureatki to: I miejsce Alicja Potulska kl. 4a, II miejsce Klaudia Skolimowska kl. 1a, III miejsce Paulina Dobrowolska kl. 1a.


Więcej informacji


Piłka nożna


Powiatowa Licealiada
w piłce nożnej chłopców

W dniu 03.04.2019 r. na Orliku przy II LO odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce nożnej chłopców.
W fazie grupowej nasi chłopcy przegrali z II LO i wygrali z ZSRiK i awansowali z drugiego miejsca do półfinałów. W półfinale nieznacznie przegraliśmy z ZSE i zagraliśmy o III miejsce w zawodach, gdzie ponownie spotkaliśmy się z II LO. Niestety, tak jak w fazie grupowej, tak i w meczu o III miejsce przegraliśmy mecz i ostatecznie ukończyliśmy zawody na IV miejscu.
Dziekujemy za waleczną postawę!


Więcej informacji
Komunikat organizatora


Konkurs fryzjerski


Konkurs fryzjerski

Nauczyciele przedmiotów zawodowych pragną poinformować, że w dniu 25.04.2019 r. o godzinie 9.30 – 11.00 w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs fryzjerski, którego temat brzmi: „My Słowianki-współcześnie”.
Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy, a zdobywcy I-, II-, III-ego miejsca otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Nauczyciele przedmiotów zawodowych fryzjerskich

Regulamin konkursu

Informacja dla zdających egzamin zawodoweInformacja
dot. egzaminu zawodowego

Informujemy, że zdający, którzy przystąpili do egzaminu w sesji 1.: styczeń – luty 2019 r. i nie zdali tego egzaminu, mogą w terminie do 29 marca 2019 r. złożyć w sekretariacie szkoły deklarację przystąpienia do egzaminu w Sesji 2.: czerwiec – lipiec 2019 r.

Dotyczy tylko osób, które podchodziły do egzaminu w styczniu 2019!
Internetowy turniej szachowy


Internetowy turniej szachowy

Od środy do piątku (20-22 lutego) czwórka naszych uczniów rozegrała pierwszy internetowy turniej szachowy. Uczniowie grali każdy z każdym po dwie partie. Turniej wygrał Miłosz Musiał zwyciężając we wszystkich partiach. Zawody były sparingiem przed zbliżającymi się szkolnymi mistrzostwami w szachach. Pozostali uczestnicy to Jakub Behrendt, Sebastian Freda i Damian Stopiński. Zawody rozgrywane były na portalu szachowym LICHESS . Zainteresowanych ewentualnym udziałem w kolejnych turniejach prosimy o kontakt.

Informacja Jacek Przybysz


Wygenerowano w sekund: 0.04
54,187 unikalne wizyty