Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Jarmark w Owidzu


Jarmark w Owidzu

W niedzielę 1 grudnia p. Elżbieta Jarosławska i uczniowie: Wiktoria Rutkowska (3a), Weronika Łońska (3a), Kamila Jęczmień (2a) i Paweł Miętki (3i) w imieniu ZSBiO uczestniczyli w Owidzkim Jarmarku Bożonarodzeniowym. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną. Wykonane wcześniej własnoręcznie, ozdoby świąteczne zostały sprzedane i całą zebraną kwotę przeznaczono na leczenie Michaliny. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielowi za poświęcony wolny czas. Głównym pomysłodawcą i inicjatorem akcji w naszej szkole był Paweł. Atmosfera i organizacja Jarmarku zrobiła na uczestnikach duże, bardzo dobre wrażenie.

Zdjęcia


Andrzejki 2019


Andrzejki 2019

W piątek 29 listopada Samorząd Szkolny zaprosił uczniów i nauczycieli na szkolne Andrzejki. Wśród atrakcji przygotowanych przez młodzież pod kierunkiem pań Agnieszki Rajek i Beaty Licbarskiej-Jaszcz znalazły się wróżby, babeczki, karaoke, zabawa, fotobudka i – wydłużona długa przerwa.

Serdecznie dziękujemy
Zdjęcia


Ciekawa lekcja


Goście na lekcjach przedmiotów zawodowych

W piątek 29 listopada klasach 2f technik budownictwa i 3i technik inżynierii sanitarnej, na przedmiotach zawodowych prowadzonych przez p. Ewę Boryczko gośćmi byli pracownicy Leica Geosystems Polska z siedzibą w Warszawie. W trakcie lekcji przedstawili uczniom przekrój rozwiązań pomiarowych dystrybuowanych przez tę firmę. Podczas prezentacji i dyskusji z uczniami przekazano niezbędne, podstawowe informacje, na temat aktualnie dostępnych technologii pomiarowych.

Więcej informacji


Ozdoby świąteczne


Ozdoby bożonarodzeniowe

Uczeń Paweł Miętki (3i) zachęcił nas do udziału w Owidzkim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Kwoty zebrane ze sprzedaży ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez naszych uczniów pod kierunkiem p. Elżbiety Jarosławskiej i Anny Zielińskiej będą przeznaczone na leczenie Michaliny. Na lekcjach plastyki, godzinach z wychowawcą, zajęciach pozalekcyjnych w czytelni powstały świąteczne „cudeńka”. Np. uczennice w zawodzie technik usług fryzjerskich w ramach przedmiotu zawodowego organizacja salonu fryzjerskiego przygotowują świąteczne ozdoby do dekoracji pracowni fryzjerskiej i szkolnego salonu fryzjerskiego.Akcja Podaruj wiersz


Akcja Podaruj Wiersz

Nauczyciele bibliotekarze p. J. Knopik-Wenta i p. A. Rogińska we współpracy z nauczycielami języka polskiego i historii, a przede wszystkim z młodzieżą, włączyli się do ogólnopolskiej akcji Fundacji im. Zbigniewa Herberta Podaruj wiersz. Uczniowie ZSBiO wybrali, a następnie przepisali wiersze na specjalnej papeterii, a w czwartek 28 listopada obdarowali listami pensjonariuszy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Szkołę reprezentowały Alicja Weber i Kornelia Janka z klasy 1 fp technik budownictwa. Odbiorcy zaś przyjęli podarunki z ogromną radością i wdzięcznością. Dziękujemy!Turniej Piłki Siatkowej


Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

W czwartek 28 listopada odbył się szkolny turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar ZSBiO. Pierwsze miejsce i puchar zdobyła drużyna międzyoddziałowa, 2 miejsce klasa II B technik logistyk a 3 miejsce klasa 3c technik spedytor. Gratulacje. Organizatorem był Samorząd Uczniowski oraz nauczyciel wychowania fizycznego p. Marlena Owedyk-Chamska. Bardzo dziękujemy za organizację zawodów.

Szczegóły rywalizacji na stronie SU
Zdjęcia


Festiwal Kariery


Festiwal Kariery

W środę 27 listopada grupa uczniów i nauczycieli z ZSBiO bardzo profesjonalnie i w ciekawy sposób reprezentowała szkołę na „Festiwalu Kariery” współorganizowanym przez Powiat Tczewski i ZST. Impreza jest związana z realizacją projektu ze środków unijnych: „Postaw na dobry zawód”. Koordynator projektu p. Dorota Kaczmarek oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych p. Mirosława Czerwinska-Kożuch, p. Agnieszka Rajek i p. Arkadiusz Bednarek.

Więcej informacji
Zdjęcia


Olimpiada historyczna


Olimpiada Solidarności
etap szkolny

We wtorek 26 listopada o godz. 10.00 odbyła się kolejna edycja konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii”.
W etapie szkolnym udział wzięło 2 uczniów: Paweł Miętki (3i) oraz Damian Stopiński (3d). Kolejny etap wojewódzki odbędzie się już w Gdańsku. Uczniowie przygotowują się pod kierunkiem nauczyciela historii p. Anny Zielińskiej. Życzymy powodzenia.
Kl 1 fp w Muzeum II Wojny Światowej


Klasa 1 fp w Muzeum Drugiej Wojny Światowej

We wtorek 26 listopada klasa 1fp technik budownictwa pod opieką wychowawcy p. Iwony Noggi i p. Angeliki Rogińskiej pojechała do Gdańska, gdzie zwiedziła Muzeum II Wojny Światowej.Piłka ręczna


Wicemistrzostwo w piłce ręcznej!

W poniedziałek 25 listopada w hali sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna wygrała wszystkie swoje mecze w grupie (ZSBiO – ZSB 8:3, ZSBiO – UKLO 10:4) i awansowała do finału. W finale przeciwnikiem była drużyna I LO z którą po wyrównanym meczu przegraliśmy 6:9 ostatecznie zajmując II miejsce w turnieju. Ogromne gratulacje i brawa dla naszej drużyny.

Więcej informacji


Lekcjaorelokacjach


Lekcja geografii
w Fabryce Sztuk

W poniedziałek 25 listopada w ramach realizacji programu z geografii klasa 3c technik spedytor i 3d technik logistyk pod opieką nauczycieli geografii p. Bożeny Żywieckiej i Krzysztofa Jędy udały się do Fabryki Sztuk na wystawę i udział w warsztatach „Relokacje”. Uczniowie mieli możliwość poszerzenia i utrwalenia wiedzy z tematu: „Procesy migracyjne na świecie”.

Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.27
41,144 unikalne wizyty