Nawigacja

Ile dni pozostało do matury?

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Poprzednia lokalizacja

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Powitanie

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

Ciekawe zajęcia z wychowawcą


Spotkanie z ciekawą osobą

W czwartek 10 października klasa 1cg technik spedytor wraz z wychowawczynią panią Danutą Kaczyńską gościła na zajęciach z wychowawcą panią Kornelię Stubbę uczestniczkę misji w Rwandzie oraz laureatkę konkursu 8 Wspaniałych. Kornelia zapoznała uczniów z pracą w wolontariacie w Afryce i w Polsce, przedstawiła swoją prezentację na temat funkcjonowania dzieci i młodzieży w szkole w Afryce.
Dziękujemy za prezentację i wychowawcy za zaproszenie gościa.


Informacja fb
Więcej informacji


Warsztaty z budowania kareiry


Budowlańcy budują karierę

W środę 9 października uczniowie klas 2f i 4f (technik budownictwa) wraz z opiekunami p. Agnieszką Rajek oraz p. Marleną Owedyk-Chamską udali się do Gdańskiego Olivia Business Centre na spotkanie organizowane przez Fundację Inspirujące Przykłady w Centrum Rozwoju Talentów. Młodzież brała udział w warsztatach pt. „Architektura kariery”, podczas której dowiedzieli się, jak budować karierę zawodową w oparciu o talenty i mocne strony.

Więcej informacji
Zdjęcia


Badminton


Mistrzostwa w badmintonie

W środę 9 października w Gniewie odbyła się Licealiada dziewcząt i chłopców w badmintonie. Naszą szkołę pod opieką p. Pawła Antczaka reprezentowali: Sandra Skolimowska (2b), Oliwia Tereszko (2c), Dawid Górski (2e) i Maciej Płaska (2f). Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół z powiatu tczewskiego. W rywalizacji chłopców zajęliśmy 4. miejsce, natomiast w kategorii dziewcząt 5. Dziękujemy za waleczną postawę!Piłsudski


Wyjście na film Piłsudski

We wtorek 8 października uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina Helios. W ramach cyklu kino na temat obejrzeliśmy wspólnie film Piłsudski w reżyserii Michała Rosy. Po filmie uczniowie wysłuchali jeszcze krótkiej prelekcji dotyczącej tła historycznego postaci i wydarzeń przedstawionych w filmie.Zwiedzanie Sejmu
powiększ


Wyjazd do Sejmu

W poniedziałek 7 października grupa 15 uczniów z różnych klas, pod opieką nauczyciela historii p. Anny Zielińskiej wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Uczniowie odwiedzili m.in. salę plenarną.Bieg Trzeźwości
powiększ


1 miejsce i puchar dla ZSBiO

W sobotę 5 października ponad 40 naszych uczniów wzięło udział w XXII Jesiennym Biegu Trzeźwości. Za najlepszą frekwencję ze wszystkich szkół ponadpodstawowych nasi biegacze zdobyli puchar dla szkoły.
Dziękujemy!
Wyjazd do Filharmonii


Wieczór w Filharmonii

W piątkowy wieczór 4 października grupa 40 chętnych uczniów pojechała do Filharmonii Bałtyckiej. Był to bardzo miło spędzony wieczór, w dobrym towarzystwie, z doskonałą muzyką klasyczną ma żywo. Opiekunami byli: p. dyr. T. Małecka,p. M. Marlena Owedyk-Chamska, p. J. Knopik-Wenta i p. Bożena Żywiecka.

Informacja B.Żywiecka


Klasy drugie na musicalu


Klasy drugie na musicalu w Gdańsku

W piątek 4 października klasy 2b technik logistyk i 2c technik spedytor wraz ze swymi wychowawcami p. Beatą Jaszcz i p. Agnieszką Rajek wybrały się do Gdańska na spektakl „Hejt School Musical”. Musical poruszał problemy znane nam ze szkolnych korytarzy: akceptację ucznia w nowym środowisku, rozwijanie zainteresowań, relacje między uczniami, nauczycielami i rodzicami, niezdrową rywalizację oraz przede wszystkim hejt w internecie.Zwiedzanie przejścia granicznego


Klasa 2c na przejściu granicznym

W czwartek 3 października 2019 r. uczniowie klasa 2c o profilu technik spedytor wzięli udział w wycieczce przedmiotowej na polsko-rosyjskie przejście graniczne w Grzechotkach (największe pod względem wielkości w Polsce, drugie w Europie a trzecie na świecie). Wyjazd był zorganizowany w ramach innowacji „Obsługa celna”, a jego celem było zapoznanie młodzieży z procedurami odpraw celnych, zadaniami Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej oraz zasadami kontroli przewożonych przez granicę ładunków.

Więcej informacji
Zdjęcia


Wycieczka do Krakowa i Częstochowy


Wyjazd do Krakowa i Częstochowy

Grupa uczniów naszej szkoły pojechała w dniach 29 września – 1 października do Krakowa i Częstochowy. W Krakowie młodzież zwiedziła Stare Miasto, Kazimierz oraz synagogę. Ponadto udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Drugim punktem wyjazdu była Częstochowa, gdzie uczniowie klas czwartych wzięła udział w Spotkaniu Młodzieży Maturalnej.
Organizatorem wyjazdu i opiekunem młodzieży był p. Michał Ciesielski.


Zdjęcia


Mistrzostwa Powiatu w Szachach
Z Wiktorią po sukces w szachach

Tegoroczny turniej o mistrzostwo powiatu w szachach, który odbył się w środę 2 października w II LO, nasi uczniowie będą mogli z pewnością zaliczyć do bardziej udanych. W ostatnich latach mieliśmy problemy ze składem, m.in. z powodu braku dziewczyny na czwartą żeńską szachownicę. Dlatego nasza drużyna oddawała punkty walkowerem i była praktycznie bez szans na lepsze miejsce. W tym roku wreszcie po raz pierwszy udało się wystartować w pełnym składzie. Na żeńskiej szachownicy wystartowała Wiktoria Gołębiewska (2b).

Więcej informacji

Zdjęcia


Wygenerowano w sekund: 0.03
31,178 unikalne wizyty