Nawigacja

Film o szkole

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych
im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

PowitanieSekretariat szkoły jest czynny
od godz. 9.00 do 14.00.
W pozostałych godzinach prosimy o kontakt mailowy zsbio@wp.pl
lub telefoniczny 502 331 866.Zakończenie roku szkolnego


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W piątek 25 czerwca zakończył się rok szkolny 2020/2021. Dzięki dobrej pogodzie mogła odbyć się wspólna uroczystość przed budynkiem szkoły.
Pani dyrektor Tamara Małecka poinformowała o nagrodach dla Absolwentów Roku: Sebastiana Fredy i Martyny Zimnej. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Uczniom ze średnią 4,50 i wyższą wręczono jednorazowe stypendia. Nagrodzono również uczniów za konkursy biblioteczne, turnieje szachowe, konkursy samorządu uczniowskiego.

Zakończenie roku to również pożegnanie klasy 3e. Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego w dorosłym życiu.

Tak więc kończy się ten dziwny rok 2020/2021. Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji, po których miejmy nadzieję wrócimy do normalnego życia szkolnego we wrześniu.


Więcej informacji
Zdjęcia


Podręczniki 2021/2022


Podręczniki do klasy pierwszej 2021/2022

Podręczniki do przedmiotów ogólnokształcących

Podręczniki do przedmiotów zawodowych


Informacja dla klas starszych o podrecznikach przekazywana jest przez nauczycieli przedmiotów.

Akcja biblioteczna


"Zabierz książkę na wakacje"
Dzień Uwalniania Książek

Od 16 czerwca do 18 czerwca nauczyciele bibliotekarze zachęcali czytelników do udziału w akcji "Zabierz książkę na wakacje". Przy bibliotece powstało stoisko bookcrossingowe. Chętni uczniowie oraz nauczyciele wzbogacali je książkami, które już przeczytali, a potem "zabierali na wakacje" inną lekturę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się do naszej akcji Uwalniania Książek. Wszystkich zaangażowanych uczniów nagrodziłyśmy punktami z aktywności.
Nauczyciele bibliotekarze


Więcej informacji


Absolwent Roku
Powiększ

Zdjęcie: Powiat TczewskiAbsolwenci Roku

W środę 23 czerwca w restauracji "Piaskowa" w Tczewie odbyła się uroczysta gala, podczas której 15 tegorocznym absolwentom szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu wręczono nagrody Absolwenta Roku. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych był Sebastian Freda (technikum) oraz Martyna Zimna (szkoła branżowa). Nagrody wręczył pan Starosta Mirosław Augstyn.
Serdecznie gratulujemy!
Dzień rekreacji


Dzień Rekreacji

W środę 23 czerwca obył się w naszej szkole dzień rekreacji. Dwa główne wydarzenia tego dnia o turniej piłki nożnej dla chłopców i piłki siatkowej dla dziewcząt. Wśród chłopców tryumfowała reprezentacja klasy 2bg przed 2cg. Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 2cp.
W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zdobyły dziewczęta reprezentujące klasy 2bp (logistyk) i 2cp (spedytor) . Na 2. miejscu była drużyna z 3b (logistyk) a na 3. dziewczęta z klasy 1a (technik usług fryzjerskich).
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za sportową walkę.


Zdjęcia


Wybory SU
Wybór przewodniczącego️ Samorządu Uczniowskiego15 i 16 czerwca uczniowie ZSBiO wybierali nowego przewodniczącego SU. W tym roku mieliśmy 3 kandydatów, w tym dwa duety. Zwycięzcą wyborów - nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, został duet Julia Wojciechowska i Wiktor Kasprzycki z klasy 2Bp.

Gratulacje dla zwycięzców, którym życzymy owocnej pracy na rzecz uczniów!
Most Tczewski


Klasa 1f na bulwarze

W dniu 16 czerwca uczniowie z klasy 1F (technik budownictwa) pod opieką p. Ewy Boryczko (przedmioty budowlane udali się na Bulwar Tczewski. Celem wycieczki przedmiotowej było zgłębienie wiedzy technicznej na temat historycznego obiektu inżynierskiego zaprojektowanego przez Carla Lenze - mostu drogowego w Tczewie na Wiśle zbudowanego w latach 1851–1857 jako most drogowo-kolejowy.
Uczniowie, jak zawsze uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do szkoły na kolejne zajęcia.


Więcej informacji


Szachy


Szachy drużynowe

W środę 16 czerwca odbyły się (po trzyletniej przerwie) Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w szachach. Na starcie stanęły 4 drużyny – w tym zespół tegorocznych absolwentów z klasy 4b, w którym na trzeciej szachownicy wystąpiła gościnnie Wiktoria Gołębiewska. I to właśnie drużyna złożona z Sebastiana Fredy, Miłosza Musiała i Wiktorii została mistrzem szkoły. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 2bg, trzecia była klasa 2bp a czwarte miejsce zajęła debiutująca w szachach szkolnych klasa 1bp. Słowa uznania dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich uczestników za sportową walkę.

Więcej informacji
Zdjęcia


Na tczewskiej Starówce


1F na Starym Mieście

W poniedziałek 14 czerwca na lekcji podstawy budownictwa uczniowie klasy 1f (technik budownictwa) pod opieką p. Ewy Boryczko nauczycielki przedmiotów budowlanych udali się na Tczewską Starówkę. Celem wycieczki było poznanie jego urokliwych obiektów, starych, wąskich uliczek (np. Kościelnej, Podmurnej) oraz kamienic. Przy tej okazji młodzież mogła dowiedzieć się też kilku ciekawostek dot. kamienic, np. tego, z którego wieku pochodzą i jakie ważne osobistości w nich mieszkały. Humory dopisywały i uczniowie już pytają o kolejną wycieczkę przybliżającą inne ciekawe obiekty w Tczewie.Dyplomy EMOCJA


Projekt EMOCJA
dyplomy

Uczennice klasy 1a zrealizowały w tym roku szkolnym wraz z wychowawczynią, panią Barbarą Pieczewską i panią pedagog Dorotą Kaczmarek Międzynarodowy Projekt Społeczny EMOCJA. Nadszedł czas na wręczenie dyplomów, które przyleciały aż z Bristolu. Gratulujemy zaangażowania i wytrwałości!

Więcej informacji


Licealiada


Udany występ naszych siatkarek i siatkarzy

W środę i czwartek 9 i 10 czerwca na obiektach TCSiR w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentacje, zarówno dziewcząt jak i chłopów, po zaciętych turniejach zajęły trzecie miejsca. Naszą szkołę pod kierunkiem pana Pawła Antczaka reprezentowali: Milena Barczak, Nikola Łoś, Michalina Plumbaum, Krystian Cybulski, Kacper Kunowski, Mateusz Meller . Gratulujemy!

Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.04
247,214 unikalne wizyty