Nawigacja

Dziennik elektroniczny

etwinning

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Śpiewaj i ucz się języków obcych

Ostatnie artykuły

Ucz się słówek

Wolne lektury

Polska Izba Spedycji i Logistyki

Technik Logistyk

Główna Inspekcja Transportu Drogowego

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt

GALERIA

Instagram

Biblioteka

PROJEKT POSTAW
NA DOBRY ZAWÓD

XXVI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

Zagraj w szachy

OKE Gdańsk

Poprzednia lokalizacja

Witamy na stronie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych
im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie

PowitanieSekretariat szkoły jest czynny
od godz. 9.00 do 13.00.
W pozostałych godzinach prosimy o kontakt mailowy zsbio@wp.pl
lub telefoniczny 502 331 866.


Życzenia SU


Życzenia Samorządu Uczniowskiego
z okazji Dnia Edukacji NarodowejŻyczenia


Życzenia Koła Wolontariatu
z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Otrzęsiny


Wirtualne Otrzęsiny Klas Pierwszych

Trwają Wirtualne Otrzęsiny Klas Pierwszych przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Pierwsza konkurencja polegała na przygotowaniu przez klasy pierwsze plakatu o swoim nauczanym zawodzie. Na plakaty te można głosowac do do 11.10.2020 r. (niedziela) na szkolnym facebooku.


Biegi 2020


Licealiada – biegi przełajowe

W piątek 9 października w II LO odbyła się Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła 5 miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na 6 miejscu. Reprezentacja naszej szkoły składała się z 26 osób, opieką sprawował p. Paweł Antczak.
Dziękujemy za walkę.


Więcej informacji


Webinarium


ABC Logistyki

W dniu 7 października 2020 r. sześcioro uczniów z klas 2, 3 i 4 technik logistyk pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów logistycznych p. Agnieszki Rajek wzięło udział w webinarum pt. ABC logistyki w ramach ogólnopolskiego programu Junior Top Young. Program ukierunkowany jest na zaangażowanie Uczniów w dodatkowe aktywności, które pomogą im jeszcze lepiej poznać logistykę, a przede wszystkim jej działanie w praktyce Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia!Badminton 2020


Powiatowe zawody w badmintonie

W środę 7 października w hali GOSiR w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada w badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie pod opieką p. Pawła Antczaka po zaciętej rywalizacji zajęli 3. miejsce w kategorii chłopców a dziewczęta były piąte. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Langowska. Weronika Pobłocka, Sandra Skolimowska, Dawid Górski i Maciej Płaska. Serdecznie dziękujemy za walkę.

Zdjęcia


Sport 2019/2020


Podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 w sporcie

Z dumą prezentujemy sukcesy sportowe naszej szkoły w poprzednim roku szkolnym. W środę 7 października Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przekazało wyniki i nagrody . Jesteśmy na podium. Zajęliśmy 3. miejsce w generalnej kwalifikacji Powiatowej Licealiady oraz 1. miejsce wśród szkół średnich powiatu w biegach parkrun Tczew. Bardzo dziękujemy każdemu uczniowi, który pobiegł chociaż raz i reprezentował naszą szkołę. Szczególnie gratulujemy i dziękujemy trzem uczniom: Sebastianowi Fredzie, który zajął 1. miejsce i ze wszystkich uczniów szkół średnich wybiegał najwięcej parkrunów, drugie miejsce zajął Dawid Chojnack a trzecie Oliwier Galikowski . Brawo chłopaki! Jesteśmy z Was bardzo dumni.

Zdjęcia


J.ang. dla budowlańców


Zakończenie zajęć
z języka angielskiego branżowego

3 października pomimo pięknego jesiennego, sobotniego przedpołudnia grupa 7 uczniów z klasy 2fp z technikum budownictwa uczestniczyła w ostatnich już zajęciach z języka angielskiego branżowego w ramach projektu unijnego „Postaw na dobry zawód”. Koordynator projektu p. Dorota Kaczmarek informuje, zajęcia zakończyły się testem, ciastem i pizzą. Pani Joanna Dembicka, która prowadziła zajęcia z uczniami technikum budowlanego, powiedziała, że będzie jej tej grupy brakowało.
Przypominamy o konkursie na grupę z najlepszą frekwencją. Wyniki już niedługo.


Zdjęcia


Zbieramy nakręki


Zbieramy nakrętki dla Aluni

Nasza szkoła ponownie przyłącza się do akcji zbierania nakrętek dla Aluni. W poprzednim roku szkolnym też zbieraliśmy nakrętki dla tej dziewczynki, inicjatorem akcji był uczeń Paweł Miętki z klasy 4i . Bardzo prosimy całe klasy i nauczycieli o przynoszenie nakrętek do szkoły i wrzucanie ich do specjalnych pojemników (koło sklepiku szkolnego i przy bibliotece). Pomóżmy zapełnić pojemnik, pomożemy Aluni!Dzień uśmiechu


Dzień Uśmiechu

Koło Wolontariatu ZSBIO wraz z opiekunem p. Dorotą Kaczmarek zapraszają na nas do uśmiechu.
Każdy pierwszy piątek października to radosne święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Istnieje już od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. smiley face stworzonej w 1963 roku.

Śmiejmy się nie tylko dzisiaj. Prześlijcie zdjęcia swoich uśmiechów w komentarzu, albo jakieś przysłowie i będzie nagroda w postaci dodatkowych punktów za aktywność.

Szkolne Koło Wolontariatu

Więcej informacji
Uśmiechnięte ZSBiO


Miesiąc bibliotek


Dar dla biblioteki

Październik jest miesiącem bibliotek i dlatego od 1 października ruszyła akcja Podaruj książkę bibliotece. Cieszymy się, że pojawili się już pierwsi darczyńcy, którzy wzbogacili księgozbiór naszej biblioteki. W podarowanych książkach uczniowie wpisują swoje dedykacje. Dziękujemy i zachęcamy innych, by pozostawili swój trwały ślad w ZSBiO.

Ale zachęcamy równiez do wypożyczania i czytania.


Więcej informacji


Wygenerowano w sekund: 0.04
133,349 unikalne wizyty